Επίσκεψη της συμφωνικής ορχήστρας Πάφου

Επίσκεψη συμφωνικής ορχήστρας Πάφου στο σχολείο μας, Δευτέρα, 11 Φεβρουαρίου 2019

Μέλη της συμφωνικής και φιλαρμονικής ορχήστρας Πάφου, επισκέφθηκαν το σχολείο μας. Τα παιδιά του σχολείου μας, είχαν την ευκαιρία να μάθουν έννοιες όπως: συναυλία, μαέστρος, έγχορδα όργανα, κρουστά όργανα, χάλκινα πνευστά όργανα και ξύλινα πνευστά. Στη συνέχεια τα μέλη της συμφωνικής και φιλαρμονικής ορχήστρας Πάφου, έπαιξαν στα παιδιά γνωστά μουσικά κομμάτια,καθώς και μουσικά παιχνίδια!