Ομιλία για τα δέντρα και δεντροφύτευση

Ενημέρωση του υπευθύνου του τμήματος Δασών στο σχολείο μας και δεντροφύτευση (22.2.2019)

Στα πλαίσια της ημερίδας : «Αγαπώ τα δάση, Προστατεύω τα δέντρα», ο κ. Αντώνης Πετρίδης, λειτουργός του τμήματος Δασών Πάφου, επισκέφθηκε το σχολείο μας και ενημέρωσε όλα τα παιδιά, για τις ωφέλειες των δέντρων για τους ανθρώπους και το περιβάλλον που ζουν.
Στη συνέχεια παρουσίασε όλη τη κυπριακή χλωρίδα στο δάσος της Πάφου και Τροόδους.
Στο τέλος έγινε δεντροφύτευση από όλα τα παιδιά του σχολείου μας, σε ειδικό χώρο της αυλής. Η κάθε τάξη, υιοθέτησε από δύο δεντρίλια